• מועדפים
  • התחברות
דף הבית > בלוג > איך בוחרים נעלי צעד ראשון?

איך בוחרים נעלי צעד ראשון?

נעלי צעד ראשון הם פריט חובה עבור כל תינוק שמתחיל ללכת באופן עצמאי. זאת בניגוד לנעלי "טרום הליכה" שמיועדות לדמות את ההליכה היחפה. כלל האצבע הוא לרכוש נעלי צעד ראשון כשהילד מסוגל ללכת כ-20 צעדים רצוף.

מומחים אומנם ממליצים על המשך הליכה יחפה כשהיא בטוחה (לדוגמה, בבית), אך כאשר הפעוט נמצא מחוץ לסביבה הביתית, רצוי שילבש נעלי צעד ראשון על מנת למנוע פציעה וחוסר נוחות באופן כללי. במילים אחרות, הנעליים לא אמורות להחליף את ההליכה היחפה.

 
 נעלי צעד ראשון קמפר          

כיצד מבצעים בחירה חכמה של נעלי צעד ראשון?

על מנת שנוכל לבצע בחירה חכמה, יש קודם כל להבין כי כף הרגל של התינוק גדלה ומשתנה כל הזמן, לכן אסור להפעיל עליה לחץ מיותר.

בשל עובדה זו, הנעל אותה נרצה לבחור היא נעל צעד ראשון שעונה על הדרישות הבאות:

1.סוליה גמישה מספיק, אך גם שטוחה ומעט מחוספסת לצורך מניעת החלקה. הנעל אמורה להתקפל ללא בעיות, אך לא בכיפוף קל מדי.

2.גם המדרס או הרפידה בתוך הנעל צריכים להיות שטוחים ללא בליטות או תפרים גסים.

3.הנעל צריכה להיות קלת משקל על מנת לא להכביד על ההליכה.

4.החומר ממנו עשויות רוב הנעליים הן עור, שהוא חומר גמיש ונושם. עם זאת, יש בשוק גם נעליים "טבעוניות" למי שהדבר חשוב לו. אך אלו מעט פחות נפוצות.

במידה ולפעוט יש גמישות גבוהה במיוחד, ניתן לנסות סוליה גמישה יותר. גם נעלים גבוהות עם תמיכה מעל עצמות הקרסול יכולה להתאים.

מה עם כפכפים וסנדלים?

כפכפים אולי נשמעים כמו פתרון נוח לקיץ, אך הם אינם הדוקים ולכן רצוי לקנות במקומם סנדלים איכותיים כגון אלו של חברת בובקס, להם יש גם תמיכה מצוינת לעקב ולקרסול. אפשר לשקול רכישה של כפכפים או "קרוקס" כנעלי צעד שני.

 סנדלי צעד ראשון            
 

כיצד למדוד ולנעול את הנעל?

מדידת נעל צעד ראשון צריכה להתבצע בעמידה ולא בישיבה. כמו עם נעלי מבוגרים, צריך שיהיה מעט רווח (בערך כחצי סנטימטר) בין קצה הרגל לקצה הנעל. את הנעל עצמה יש לקשר באופן הדוק, אך לא הדוק מדי, וכמובן לא רפוי מדי.

זוהי גם הסיבה שלמרות הפיתוי, רצוי שלא לרכוש נעלי צעד ראשון באינטרנט... זכרו גם שזמני המשלוח עשויים להיות ארוכים למדי.

כמה זמן מחזיקות נעלי צעד ראשון?

לנעלי צעד ראשון יש אומנם אורך חיים ארוך, אך בשל הגדילה המואצת של הפעוט, יש לבדוק כל חודשים או חודש וחצי שהנעל עדיין מתאימה. לאחר כשלושה חודשים ייתכן שיהיה צורך לרכוש נעל אחרת. המידות המקסימליות לנעלי צעד ראשון היא 19-22.

ומה עם נעליים אורטופדיות

בהחלט חשוב שנעלי צעד ראשון יתנו תמיכה טובה לרגל, כפי שהסברנו, אבל מבחינה רפואית אין ממש דבר כזה "נעל צעד ראשון אורטופדית". עם זאת, לעיתים ייתכן שיהיה צורך להתאים לילד מדרס או רפידה אורטופדיים עבור בעיות מובנות בכף הרגל כמו פלטפוס. 

מה בנוגע למראה?

כהורים, תמיד נרצה שנעלי הצעד הראשון יהיו כמה שיותר אלגנטיות ולחברות כמו בובוקס, אותה כבר הזכרנו, יש יופי של קולקציה במגוון רחב של צבעים ו"שייק" שלא היה מבייש גם נעלים של מיטב מותגי האופנה עבור ילדים ומבוגרים.

עם זאת, חשוב לזכור שמי שנהנה ממראה הנעל הוא בעיקר ההורה, אך עבור הילד הנוחות היא החשובה ביותר. לכן, אין טעם להתלבט שעות בבחירת הצבע או הדוגמה אם הילד מרגיש נוח מאוד בנעל מסוימת. את שאר הבגדים תמיד ניתן להתאים אחר כך.

על "בינגו שוז"

Bingo Shoes היא מבין חנויות הנעליים הוותיקות בארץ והוקמה לפני כיותר מ-40 שנה ולה חנות בת בשם "Bingo Kids" הנמצאת בצידה האחורי. החנות מתמחה בייבוא של מותגים בלעדיים. מבין מותגי צעד ראשון שאנחנו מייבאים ניתן למצוא את בובוקס, "ביו מכניקס", "אקספלורר"," "גרבלין" ועוד.

כיום אנחנו מציעים מכירת נעליים באינטרנט עם אחריות מלאה ואפשרות למשלוח מהיר (עוד ב-2008 החלנו למכור נעלי נשים באופן זה והיינו מבין הראשונים שהציעו את הקונספט). מכבדים את כל כרטיסי האשראי, כולל אמריקן אקספרס ודיינרס. קנו אצלנו כדי לקבל את חווית הקנייה הטובה ביותר בתחום.