• מועדפים
  • התחברות
דף הבית > בלוג > איך לרכוש נעליים באינטרנט?

איך לרכוש נעליים באינטרנט

רכישת בגדים באינטרנט ונעליים בפרט הפכה לדבר שבשגרה. ההתפתחויות הטכנולוגיות הפכו גם את מי שרגיל לבלות שעות בחנויות ולמדוד כל בגד במשך דקות ארוכות לקונה נלהב והיום הסטנדרט הוא לאשר החזרות ברוב המקרים של "שימוש סביר" (לכך נגיע אחר כך).

אבל איך בכל זאת אפשר לרכוש נעליים באינטרנט בצורה הכי אפקטיבית גם מבחינת המחיר וגם מבחינת שביעות הרצון שלנו לאחר הקנייה (צורה, צבע, מידה מדויקת) וכו´?

מילת המפתח היא סבלנות: ממש כמו שבחנות לא נקנה כנראה את הזוג הראשון שנרגיש אתו נוח מכיוון שלא יהיה לנו בסיס להשוואה, כך גם כאן אנחנו צריכים שיהיה לנו כמה שיותר מידע, גם על הנעל וגם על הרגל שלנו.
 

האם כל המידע על הנעל זמין באתר?

 כשאנחנו מודדים נעל בחנות, אנחנו יכולים לגעת בה ולראות אותה מכל הצדדים. באינטרנט אין לנו את היכולת הזו ולכן חשוב להסתכל על "המפרט" של הנעל. לדוגמה: תפרים פנימיים, רפידה נשלפת, בלימת זעזועים (לנעלי ספורט), גובה העקב (למי שיש לו מדרסים) וכו´. ברוב האתרים יש גם כמה תמונות של הנעל מכל הצדדים.
 

מציאת המידה שלנו

לפני הכול, שימו לב מהן המידות בחנות אליה אתם גולשים. ישנן מידות שונות לאנגליה (UK), אמריקה (US) ואירופה, שם המידות כמעט זהות לאלו בארץ. המקרים היוצאים מן הכלל הן מידות לא שלמות, ולכן נצטרך להסתכל על מידת הרגל (בס"מ) הקרובה ביותר. 
 
לאחר מכן מבצעים מדידה של כף הרגל עצמה: שמים את הרגל על סרגל או מטר מדידה צמוד לקיר, מציבים מול אצבעות קו הרגל באופן ישר קופסה או כל חפץ אחר שאפשר למדוד את המרחק אליו ומודדים את האורך מהקיר עליו נשענת הרגל ועד לחפץ. 
 
בעיקרון רצוי לחזור על המדידה בזמנים שונים ביום כדי לעשות ממוצע ויש כאלו שממליצים אפילו בעונות שונות מכיוון שהרגל עשויה להתרחב ולהתכווץ בשל השינויים במזג האוויר. אך כמובן שזה לא תמיד ישים.
מעבר לכך, כמו שרבים יודעים, לכל מותג יש מידות מעט שונות (38 של X הוא לא 38 של Y) ולכן לפעמיים הדבר הכי טוב שאפשר לעשות זה להתקשר לחנות ולשאול.
 

בארץ או בחו"ל?

למרות שבחו"ל יש אינספור חנויות נעליים והמחירים מפתים, אנחנו ניתן לכם נקודה למחשבה: בדקו היטב אם תנאי המשלוח וההחזרה מתאימים לכם. קחו בחשבון לפחות שבוע עד שהמוצר מגיע בתקופות לא עמוסות ואולי גם משלוח של הפריטים חזרה לחו"ל שהוא בדרך כלל על חשבונכם. כאמור, החנויות בארץ עשו זינוק עצום מבחינת המגוון וחווית השימוש האתרים שלהם, בעיקר עקב משבר הקורונה.
 

במלאי או לא במלאי?

רוב החנויות מעדכנות את המלאים שלהן, אבל יש כמובן את אותם המקרים שבהם המוצר לא נמצא במלאי. כאן יש יתרון דווקא לחנויות בארץ אליהן אפשר להתקשר ולבדוק את העניין עוד לפני הקנייה, כך שלא תתאכזבו לגלות רק אחרי כמה שעות שההזמנה שלכם בוטלה. זה נכון כמובן גם לגבי צבעים ודוגמאות ספציפיות.
 

שיטת המשלוח

שיטת המשלוח גם היא חשובה: חנויות רבות מעדיפות כיום לשלוח לנקודות איסוף: זה מהיר יותר, קל לעקוב אחרי המשלוח והסיכוי לתקלות בדרך מצטמצם (למרות שתמיד צריך לבדוק את תנאי האחריות בזמן המשלוח). זה אומנם עשוי להיות כרוך בתוספת של כמה שקלים, אבל יחסית למחיר הנעל, התוספת הזו זניחה.
יש כמובן אפשרות לקבל את הנעליים עד הבית או בדואר אקספרס במידה ומהירות המשלוח חשובה לכם במיוחד.
 

אחרי שאתם מקבלים את הנעליים

אחרי שאתם מקבלים את הנעליים, מודדים איתם והולכים איתן כמה צעדים זוהי הנקודה הקריטית להחליט אם הן מתאימות ונוחות לכם או לא. אם יש תווית על הנעל עצמה, מן הסתם אל תסירו אותה כדי שלא תחרגו מ"שימוש סביר".
 
שימו לב שעבור מבצעים מסוימים תנאי ההחזר יהיו מעט שונים ועליכם לקחת זאת בחשבון לפני שאתם קונים את הנעליים.
 

על בינגו שוז

בינגו שוז היא חנות נעליים ותיקה המוכרת נעלי ילדים, נעלי צעד ראשון ונעלי נשים. היינו מן החנויות הראשונות בארץ שהציעו משלוחי נעליים באינטרנט ולכן אתם יכולים להיות בטוחים שנספק לכם חווית קנייה איכותית ומהנה. אנו מקבלים את כל סוגי האשראי (כולל אמריקאן אקספרס) ומשתמשים בתעודות אבטחה בהצפנה גבוהה שתשמור על הפרטים שלכם מאובטחים.